Darmowa dostawa od 1,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nasady kominowe zabezpieczające przed odwracaniem ciągu w kominie.

2023-07-06
Nasady kominowe zabezpieczające przed odwracaniem ciągu w kominie.

Wsteczny ciąg kominowy to niebezpieczne zjawisko, które bardzo często spowodowane jest wietrzną pogodą. Polega ono na cofaniu się spalin do pomieszczenia. Aby zapobiec temu zjawisku, możesz korzystać ze specjalnej nakładki na komin. Oprócz przeciwdziałania efektowi wstecznego ciągu daje również korzyści w postaci oszczędności materiału opałowego. Z tego tekstu dowiesz się, jakie korzyści może przynieść Ci nasada kominowa w zależności od rodzaju instalacji grzewczej.

Instalacja na węgiel a regulator ciągu kominowego SmartFlow

Jest to jedna z popularniejszych instalacji grzewczych. Występuje w tysiącach polskich domów, dostarczając ich mieszkańcom ciepło i komfort. Ustaliliśmy, że roczne zużycie węgla w zwyczajnym polskim domu to około 6000 kg opału. Z kolei dom, w którym zamontowany jest regulator ciągu, potrzebuje rocznie około 3600 kg opału. Widać gołym okiem, że SmartFlow to oszczędność aż 2400 kg węgla. Przy obecnych cenach stanowi to 1752 zł.

Nakładka kominowa w instalacji na olej

Gdy sprawdzaliśmy wydajność instalacji grzewczej, która działa na olej opałowy, wyszło nam, że potrzebuje ona około 6200 l rocznie. W przypadku tej samej instalacji, w której została zastosowana dachowa nasada kominowa, zużycie roczne spadło do 4960 l.Daje to imponujący wyniki 1240 l oszczędności. W Twojej kieszeni zostaje prawie 4000 złotych!

Końcówka na komin w instalacji na gaz

Podczas pomiarów dotyczących instalacji gazowej udało nam się ustalić, że przeciętne gospodarstwo domowe potrzebuje 6000 m3 tego czynnika. Jest to wynik, który prezentuje większość instalacji gazowych pracujących w polskim klimacie. Gdy zbadaliśmy taką samą instalację, w której zastosowano zakończenie komina, odkryliśmy, że zużycie gazu spadło do 4800 m  3. To daje 1200 m oszczędności, czyli 2304 zł.

Nasada kominowa – wybierz najlepszych

Jak widzisz nakładki kominowe to czysty zysk. Dzięki nim oszczędzisz znaczne kwoty i jednocześnie poprawisz wydajność swojej instalacji grzewczej. Połączysz przyjemne z pożytecznym. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że żaden producent nasad kominowych nie da Ci więcej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-24
Bezpośrednio po dokonaniu zamówienia oddzwonił do mnie konsultant prosząc o uszczegółowienie zamówienia. Zamówienie zostało wysłane błyskawicznie. Regulator ciągu wykonany jest wzorowo, właśnie czeka na montaż. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i z czystym sumieniem polecam sprzedawcę.
2024-02-21
Profesjonalny kontakt z klientem przed realizacją zamówienia, celem ustalenia szczegółów.
pixel