Darmowa dostawa od 1,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kominowe nasady wentylacyjne

2023-07-06
Kominowe nasady wentylacyjne

Regulatory ciągu kominowego to urządzenia, które powinny stanowić zakończenie każdego komina wentylacyjnego i spalinowego. Ich działanie gwarantuje bezpieczeństwo oraz pomaga w kontroli pracy każdej instalacji grzewczej. Poznaj odpowiedzi na 5 pytań, które zadajesz sobie, myśląc o zakupie nasad kominowych.

  • Czym właściwie jest nasada na komin wentylacyjny i w czym może mi pomóc?

Czy przyszło Ci kiedyś na myśl, że koszty ogrzewania Twojego domu są zbyt wysokie? Jeżeli tak, to najpewniej wynika to z nadmiernego zużycia opału, które z kolei jest spowodowane niewłaściwym ciągiem kominowym. Aby ciąg był prawidłowy, potrzebny jest wyspecjalizowany regulator, montowany bezpośrednio na kominie. Dzięki zastosowaniu regulatora możesz obniżyć koszty ogrzewania nawet o 40% w zależności od stosowanego opału. W jaki sposób to się dzieje? Nasada na komin wentylacyjny pozwala zmniejszyć zużycie energii poprzez ograniczenie niekorzystnych czynników atmosferycznych, które działają na Twoją instalację grzewczą. Efektem jest utrzymanie prawidłowego ciągu kominowego oraz obniżenie kosztów ogrzewania.

  • Czy kominowe nasady wentylacyjne mogą być montowane w starych kominach z cegły?

Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby daszki na kominy były stosowane razem ze starymi kominami. Urządzenia są produkowane w kilku wersjach, które pozwalają na ich montaż praktycznie na każdym kominie. W przypadku kominów ceglanych rekomendujemy regulator RC-14 , który możesz zamówić, korzystając z naszego sklepu. Stopę tego modelu regulatora możesz dostosować do wymiarów dowolnego kwadratu lub prostokąta w zakresie 14 cm x 14 cm do 25 cm x 25 cm. Jeżeli Twój komin ma wymiar wykraczający poza ten zakres, skontaktuj się z nami. Razem znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

  • Czy mając już daszek na komin wentylacyjny, muszę go wymienić, gdy zechcę przejść z ogrzewania węglem na gaz?

Daszki na kominy wentylacyjne charakteryzują się bardzo dużymi możliwościami adaptacyjnymi. Jeżeli komin w Twojej nowej instalacji grzewczej będzie miał taki sam kształt i wielkość, to śmiało możesz korzystać z dotychczasowego regulatora ciągu. Jedyne co musisz zrobić to skalibrować go do pracy z nową instalacją. Jeżeli jednak przy wymianie kotła zmieni się wielkość lub kształt komina, potrzebna będzie wymiana stopy, czyli jednego elementu regulatora.

  • Czy mogę zamontować nasadę na komin wentylacyjny samodzielnie?

W większości przypadków klienci nie potrzebują pomocy przy montażu nasady . Jest on w bardzo prosty i przejrzysty sposób rozpisany w instrukcji, którą otrzymasz razem z regulatorem. Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach lub wolisz, by montażem zajął się ktoś doświadczony, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością pomożemy Ci w instalacji i objaśnimy zasady użytkowania nakładki na komin.

  • Z czego jest wykonany regulator i czy posiada części, które ulegają zużyciu?

Głównym celem, jaki przyświecał nam podczas projektowania regulatora, było stworzenie łatwego w obsłudze urządzenia. Zadbaliśmy o maksymalną łatwość użytkowania. Chcieliśmy również zapewnić wysoką trwałość naszych produktów. W związku z tym, do ich budowy wykorzystujemy tylko wysokogatunkową stal kwasoodporną chromo-niklową . Jest ona odporna na korozję i gwarantuje wieloletnią trwałość. Oprócz tego, kominowe nasady wentylacyjne naszej produkcji nie posiadają żadnych elementów ruchomych, które mogą się zużyć . Dzięki temu raz zamontowany regulator będzie Ci służyć przez wiele lat.

Zaufane Opinie IdoSell
4.75 / 5.00 8 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-06
Produkt spełnia oczekiwania prezentuje się tak jak to sobie wyobrażałam. Obsługa klienta na najwyższym poziomie polecam!
2023-07-23
Bez uwag. Przesyłka zgodnie z zamówieniem.
pixel